Skip to main content

Konopie przemysłowe stają się w Polsce coraz popularniejsze, wciąż jednak niska jest świadomość szerokiej skali zastosowania i korzyści, jakie ze sobą niosą. Z konopi przemysłowych można stworzyć aż 25 tys. produktów. Mają one szerokie zastosowanie – od przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, przez kosmetyczny, aż po informatykę czy produkcję sprzętu sportowego. Roślina ta od zarania dziejów była stosowana, jako panaceum na przeróżne dolegliwości.

PRZYCZYNY I SKUTKI OTYŁOŚCI

Otyłość to nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne, mogące prowadzić do niekorzystnych skutków dla zdrowia. Za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 20% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 25% u kobiet.

Przyczyny otyłości są bardzo zróżnicowane. Zwykle jest ona wynikiem błędów żywieniowych oraz niewłaściwych nawyków, a ponadto braku aktywności fizycznej. Wiele czasu spędzamy przed komputerem, na kanapie przed telewizorem, lubimy dobrze zjeść, dlatego organizm otrzymuje wtedy znacznie więcej kalorii niż potrzebuje. W rezultacie ich nadmiar odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. W mniejszym stopniu otyłość ma podłoże genetyczne i związana jest z zaburzeniami metabolizmu. Także problemem mogą być niektóre choroby, na przykład niedoczynność tarczycy.

Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka nie jest zdrowym stanem. Stwierdzono, że otyłość powoduje większe ryzyko zapadania na cukrzyce typu 2, choroby układu krążenia, w tym miażdżycę oraz zawały serca, obturacyjny bezdech senny, zapalenia stawów i kości, a także niektóre rodzaje nowotworów. W związku z tym otyłość powoduje skrócenie oczekiwanej długości życia. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków próbuje zrzucić nadmierne kilogramy. Jednak nie zawsze okazuje się, że jest to takie łatwe. Przede wszystkim potrzebny jest odpowiedni program dietetyczny uwzględniający ruch, dodatkowo można także włączyć odpowiednie suplementy diety, aby uzyskać lepsze rezultaty. Wśród nich znajduje się kannabidiol, czyli CBD.

Hero_otyłość_foto

Konopie kontra otyłość

Olejkami interesują się dziś praktycznie wszyscy: naukowcy, lekarze, pacjenci, firmy farmaceutyczne, biznesmeni… Dzieje się tak dlatego, że dotychczasowe doświadczenia chorych oraz już przeprowadzone badania naukowe wykazują jego niezwykle szerokie spektrum działania. Jest obecnie przedmiotem bardzo wielu badań, zarówno laboratoryjnych, jak i klinicznych. Jednocześnie,  liczne badania wykazały, że nie powodują one uzależnień i są związane z niższą masą ciała oraz mniejszą ilością tkanki tłuszczowej, co wynika z mniejszego poziomu insuliny i prawidłowej odporności na insulinę.

Podobne badania prowadzone były również na Uniwersytecie w Miami i także wykazały, obniżenie poziomu cukru we krwi, a tym samym zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz otyłości.

Podejrzewa się, że osoby, które wprowadziły do swojej diety olejki, mają nieco inny metabolizm węglowodanów, dlatego ich procesy metaboliczne zachodzą bardziej efektywnie. Koreańscy badacze, którzy opublikowali wyniki swoich badań w periodyku naukowym „Molecular and Cellular Biochemistry”, wykazali też, że olejki powodują szybsze rozkładanie i utlenianie się komórek tłuszczowych, zmniejszenie wytwarzania komórek tłuszczowych oraz aktywizację organizmu do spalania kalorii. Wykazano również, że pomaga w tak zwanym „brązowieniu tłuszczu”, czyli przekształcaniu komórek tłuszczowych w energię. „Brązowy tłuszcz” jest łatwiejszy do spalania przez organizm, wobec tego możemy wtedy łatwiej go spalić.

Olejki HERO dostarczają do organizmu optymalne dawki składników aktywnych wspomagających regulację nadmiernego łaknienia. Należy przy tym podkreślić, że w odróżnieniu np. od farmaceutyków- olejki HERO charakteryzują się zupełną nietoksycznością i brakiem działań ubocznych. Oznacza to, po pierwsze, że spokojnie można stosować je u wszystkich, również u dzieci, osób w podeszłym wieku oraz u chorych w ciężkim stanie. A po drugie, nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania, nawet po przyjęciu bardzo dużej ilości. Interesujące jest też to, że korzystne działania zauważalne jest już po przyjęciu bardzo niewielkich dawek.

Zostaw komentarz

Close Menu

GHM Sp. z o.o.

ul. Kościelniaka 26a
41-409 Mysłowice
+48 533 339 694
+48 533 339 698
sklep@sporthero.pl