Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Żywność funkcjonalna jako dodatek zbilansowanej diety

Szukasz szybkiej, łatwej przekąski, która zapewni Ci uczucie sytości i zadowolenia? Produkty z tej kategorii doskonale sprawdzają się w dietach ketogenicznych, dietach zbilansowanych oraz jako żywność funkcjonalna w codziennym życiu sportowców i osób aktywnych.

Zbilansowana i oparta na indywidualnych potrzebach dieta potrafi dostarczyć nam wszystkich składników odżywczych co korzystnie wpływa prawidłowo na funkcjonowanie organizmu i jego regeneracji. Osoby aktywne fizycznie szczególnie przywiązują uwagę do jakości spożywanych posiłków. Co w przypadku, gdy nie mamy czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków?

Praca czy szkoła często nie są wsparciem w utrzymaniu zdrowej diety. Warto wtedy sięgnąć po żywność funkcjonalną. Są to m.in. łuskane nasiona, które zapewniają wysoką zawartość białka i zdrowe tłuszcze. Dzięki łuskanym nasionom łatwo uzupełnisz wszystkie składniki odżywcze w swojej codziennej diecie. Łuskane nasiona są także idealną przekąską lub dodatkiem do dań dla wegan i zwolenników diety ketogenicznej.

Żywność funkcjonalna a zdrowie

Żywność odgrywa ważną rolę w codziennej diecie osób aktywnych, a także w profilaktyce chorób, dlatego dieta powinna być zbilansowana i oparta na indywidualnych potrzebach. Aby dostarczyć wszystkich składników odżywczych, a także doznań smakowych potrawy trzeba urozmaicać. Żywność funkcjonalna w naszym sklepie jest świetnym źródłem energii, ponieważ produkty z tej kategorii bogate są zdrowe tłuszcze, białko, witaminy minerały i mnóstwo innych składników odżywczych, co czyni je idealną przekąską na co dzień.