Skip to main content

Każda osoba aktywna wie jak ważna jest odpowiednia suplementacja organizmu i jaki to ma wpływ na jego zdrowie, a w przypadku sportowców także i efektywność treningową. Nie jest ważne jaki rodzaj sportu czy aktywność uprawiamy – musimy dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka, żeby odżywić mięśnie, a nie doprowadzać do ich spalania.

Wartości odżywcze pod postacią białka roślinnego

Przez dłuższy czas stosowałam białko serwatkowe i uważałam, że jest odpowiednie. Byłam jednak ciekawa, czy jest możliwość wprowadzenia jeszcze większej ilości wartości odżywczych wraz z odpowiednią ilością białka. Dobrym rozwiązaniem dla mnie okazały się nasiona łuskane bogate w białko roślinne. Po pierwszym spróbowaniu podjęłam decyzję o przetestowaniu ich pod kątem samopoczucia, uzyskiwanej energii oraz wpływie na regenerację organizmu.

Zalety białka roślinnego

Najważniejszym plusem białka roślinnego z nasion łuskanych są występujące w nim egzogenne aminokwasy, których organizm nie potrafi sam wyprodukować, a które mają ogromny wpływ na układ immunologiczny oraz hormonalny.

Drugą, równie ważną zaletą, jest wchłanialność białka roślinnego z nasion łuskanych do organizmu, która jest prawie trzy razy większa na tle innych białek roślinnych i zwierzęcych. Lepsze wchłanianie wpływa na lepsze odżywienie oraz regenerację.

Trzeci ważny powód, dzięki któremu przekonałam się do wartości konopi, jest możliwość wykorzystywania nasion łuskanych bogatych w roślinne białko w kuchni. Idealne rozwiązanie na szybkie śniadanie to nasiona łuskane, do którego wystarczy dodać owoc i orzechy. Zalewamy to wodą lub mlekiem i mamy pełnowartościowy, szybko przygotowany posiłek, bogaty we wszystko co organizm potrzebuje każdego dnia.

Nasiona łuskane – źródło wszystkiego, co potrzebne

Od kiedy codziennie spożywam nasiona łuskane, nie martwię się już o brakujące składniki odżywcze w moim organizmie po wyczerpującym dniu. I przede wszystkim – wiem co jem i wiem, że służy to mojemu ciału podczas aktywności. Czuję się dobrze zregenerowana i cieszę się, że przekonałam się do nasion łuskanych, które okazały się źródłem wszystkiego co potrzebuję.

“Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w 2011 r. od wspinaczki wysokogórskiej. Od 2017 r. zajmuje się głównie kalisteniką i street workoutem. Pierwszy start na arenie ogólnopolskiej zrealizowała w czerwcu 2019 r. na Mistrzostwach Polski w Street Workoucie w kat. siła i wytrzymałość, gdzie zajęła trzecie miejsce.”

Roksana KuberekSportowiec

Zostaw komentarz

Close Menu

GHM Sp. z o.o.

ul. Kościelniaka 26a
41-409 Mysłowice
+48 533 339 694
+48 533 339 698
sklep@sporthero.pl